ثبت ۴۲۰ اثر و حضور ۲۷ استان در جشنواره سراسری فیلم رفسنجان

دسته بندی : اخبارتاریخ : ۳۱ / فروردین / ۱۴۰۳

معاون هنری شهردار رفسنجان از ثبت نام ۴۲۰ اثر در جشنواره سراسری فیلم «شهرنما» خبر داد و گفت: کار هیئت انتخاب در سه بخش مستند، پویانمایی و داستانی آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره شهرنما، سیدعباس حسینی داورانی با اعلام این خبر اظهار کرد: جشنواره سراسری فیلم «شهرنما» از مهر سال جاری با هدف شناسایی و حمایت از فیلمسازان جوان و نوپا و بیان اثربخشی جایگاه شهرسازی و مدیریت شهری آغاز به کار کرد.

وی افزود: در این رویداد که به همت معاونت هنری شهرداری رفسنجان و در دو بخش رفسنجان و سراسری با محوریت شهر، امید و آینده برگزار می شود، ۴۲۰ اثر از سراسر کشور به جشنواره ارسال که بیشترین آن ها از شهر تهران بوده است.

معاون هنری شهرداری رفسنجان با اشاره به اینکه مهلت ارسال اثر برای جشنواره تا سی ام دی اعلام شده بود، ضمن عذرخواهی از عدم امکان تمدید ثبت نام ادامه داد: آثار متنوع و چشمگیری به جشنواره ارسال شده است و استقبال بسیار خوبی از سوی فیلمسازان را شاهد بودیم.

وی با اشاره به مشارکت فیلمسازان از ۲۷ استان کشور، افزود: شرکت کنندگان از استان های یزد، آذربایجان شرقی، کرمان، آذربایجان غربی، اصفهان، گیلان، کردستان، بوشهر، کرمانشاه، سمنان، تهران، البرز، خوزستان، هرمزگان، قزوین، لرستان، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، فارس، ایلام، قم، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران، مرکزی در این جشنواره حضور دارند.

دکتر حسینی تصریح کرد: با اتمام مهلت پایانی ارسال اثر، فرآیند بررسی فیلم ها توسط هیئت انتخاب متشکل از آقایان علیرضا تقاصی، محمد خلیلی و محسن مجیدی آغاز شد و مرحله داوری نیز در روزهای آینده برگزار خواهد شد.

جشنواره سراسری فیلم «شهرنما» با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن سینمای جوانان رفسنجان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و مؤسسه فرهنگی هزاردستان، با نمایش آثار برگزیده، از ۱۳ تا ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ در رفسنجان برگزار می شود.